MacDonald & Associates doradza Horizon Capital i WNISEF w procesie ogłoszonej sprzedaży Glass Container Holding do Vetropack Group

WARSZAWA, POLSKA – 4 SIERPNIA 2020 – MacDonald & Associates jest wyłącznym doradcą finansowym grupy udziałowców kierowanej przez Horizon Capital, wiodącą regionalną firmę private equity zarządzającą ponad 850 mln USD, w tym portfelem inwestycyjnym Western NIS Enterprise Fund przy sprzedaży Glass Container Holding do Vetropack Group.

Glass Container Holding jest wiodącym producentem opakowań szklanych z siedzibą w Mołdawii, zajmującym czołowe pozycje na rynku w Rumunii i Mołdawii. Grupa Vetropack jest jednym z największych europejskich producentów opakowań szklanych z siedzibą w Szwajcarii.

Transakcja stanowi jedno z najważniejszych przejęć ogłoszonych do tej pory w Europie Południowo-Wschodniej podczas okresu pandemii COVID-19.

MacDonald & Associates przeprowadził konkurencyjny i dobrze zorganizowany proces sprzedaży skoncentrowany na maksymalizacji wartości dla udziałowców.

MacDonald & Associates ściśle współpracowała z kierownictwem Glass Container Holding w celu przygotowania firmy do sprzedaży, przygotowała wysokiej jakości materiały marketingowe, wykorzystała swoją rozległą sieć kontaktów wyższego szczebla w branży opakowań szklanych, kompleksowo wyszukując nabywców, zapwniła sprzedającym udziałowcom strategiczne doradztwo dotyczące taktyk procesowych oraz wyboru odpowiedniego nabywcy, a także odegrała wpływową rolę w negocjacjach dotyczących dokumentacji transakcyjnej (SPA).

„Byliśmy pod wrażeniem jakości doradztwa MacDonald & Associates, ich zaangażowania w świadczenie światowej klasy usług swoim klientom, a także ich zdolności do sprawnego poruszania się w trudnym środowisku transakcji trwających podczas epidemii COVID-19. Ich zaangażowanie i przewodnictwo w transakcji odegrały kluczową rolę w zapewnieniu inwestorowi długoterminowej perspektywy dla Glass Container Holding. W przyszłości chcielibyśmy ponownie współpracować z zespołem MacDonald & Associates”- powiedział Vasile Tofan, Partner w Horizon Capital.

„Ta transakcja podkreśla przodujace możliwości  rynkowe MacDonald & Associates zarówno w transgranicznych fuzjach i przejęciach, jak i w sektorze opakowań do żywności i napojów, a także umacnia reputację naszej firmy jako pierwszorzędnego doradcy finansowego o zasięgu ogólnoeuropejskim” – powiedział Edward MacDonald, Partner Zarządzający MacDonald & Associates.

Finalizacja transakcji podlega pewnym zgodom regulacyjnym i zwyczajowym warunkom zawieszającym.