MacDonald & Associates doradzała Horizon Capital i WNISEF w sfinalizowaniu sprzedaży spółki Glass Container Holding do Vetropack Group

WARSZAWA, POLSKA – 10 GRUDNIA 2020 – Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) ogłosił dzisiaj, że wraz z innymi udziałowcami zakończył inwestycję w mołdawskich spółkach Glass Container Company i Glass Container Prim na rzecz Vetropack Austria Holding AG, spółki zależnej Vetropack Holding SA (SWX: VETN).

Vetropack jest wiodącym szwajcarskim graczem w europejskim przemyśle szklanych opakowań, prowadzącym zakłady w Szwajcarii, Austrii, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Ukrainie i we Włoszech, z przychodami 714,9 mln CHF w 2019 roku.

WNISEF, skapitalizowany za sprawą dotacji w wysokości 150 mln USD od rządu Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem United States Agency for International Development (USAID), został utworzony w 1994 r. w celu wspierania rozwoju małych i średnich prywatnych przedsiębiorstw w Mołdawii i na Ukrainie poprzez zapewnianie kapitału w formie pożyczek i dotacji.

Horizon Capital, wiodąca regionalna firma private equity, zarządzająca aktywami o wartości ponad 850 mln USD za pośrednictwem 4 funduszy, w tym portfela inwestycyjnego WNISEF, doprowadziła do tworzenia wartości w Glass Container Companies i do tego procesu wyjścia.

MacDonald & Associates służył jako wyłączny doradca finansowy konsorcjum udziałowców sprzedających, na którego czele stoją Horizon Capital i WNISEF.

„Byliśmy naprawdę pod wrażeniem jakości porad MacDonald & Associates, ich zaangażowania w świadczenie światowej klasy usług swoim klientom, a także ich zdolności do sprawnego poruszania się w trudnym środowisku transakcji COVID-19. Ich zaangażowanie i przewodnictwo w transakcji odegrały kluczową rolę w zapewnieniu inwestorowi długoterminowej perspektywy dla Glass Container Holding. Bardzo chcielibyśmy w przyszłości współpracować z zespołem MacDonald & Associates ”- powiedział Vasile Tofan, Partner w Horizon Capital.

„Ta transakcja podkreśla wiodące na rynku możliwości MacDonald & Associates zarówno w transgranicznych fuzjach i przejęciach, jak iw sektorze opakowań do żywności i napojów, a także umacnia reputację naszej firmy jako pierwszorzędnego doradcy finansowego o zasięgu ogólnoeuropejskim” – powiedział Edward MacDonald , Partner Zarządzający MacDonald & Associates.