Praktyki / staże

MacDonald & Associates prowadzi całoroczny program stażowy skierowany do studentów i absolwentów posiadających wybitne kwalifikacje akademickie i wykazujących zainteresowanie branżą doradztwa finansowego.

Nasi stażyści zdobywają niezrównane doświadczenia i znajomość cyklu transakcji, a także są pod stałą opieką mentorską starszych specjalistów z branży. Oczekujemy od naszych stażystów wzięcia pełnej odpowiedzialności za efekty swojej pracy, a w zamian za to powierzane są im im złożone i interesujące zadania, takie jak analiza finansowa, modelowanie finansowe i wyceny, dogłębne badania branżowe i przygotowywanie kluczowych prezentacji skierowanych do najwyższego kierownictwa wiodących przedsiębiorstw.

Zapewniamy środowisko pracy sprzyjające szybkiemu uczeniu się osobom, które dobrze radzą sobie w pracy zarówno zespołowej jak i indywidualnej. Praca w naszej firmie to duże, aczkolwiek dające satysfakcję, wyzwanie, jako iż zapewniamy wysoce cenione doradztwo wiodącym firmom i inwestorom instytucjonalnym.

Praca

Dążymy do wspierania rozwoju zawodowego specjalistów z branży doradztwa finansowego na wszystkich szczeblach. Zapewniamy naszym pracownikom szeroki wachlarz możliwości rozwoju zawodowego i osobistego poprzez możliwości pracy nad złożonymi projektami M&A dla klientów w Polsce i Europie Środkowej.

"Jako Horizon Capital, współpracowaliśmy ostatnio z firmą MacDonald & Associates przy kilku projektach i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości doradztwa i usług w zakresie finansów przedsiębiorstw. Firma ta szczególnie dobrze radzi sobie w skomplikowanych, wymagających projektach, ze spokojem i kreatywnością dając sobie radę z nieuniknionymi złożonościami transakcji fuzji i przejęć.
Jestem bardzo zadowolony widząc, że MacDonald & Associates zdecydowało się rozszerzyć działalność o świadczenie usług fuzji i przejęć oraz pozyskiwania kapitału, szczególnie dla podmiotów ukraińskich i mołdawskich.
Myślę, że doświadczenie i jakość usług, doskonalona przez ponad 30 lat w Polsce, uczynią MacDonald & Associates doskonałym partnerem dla takich podmiotów jak Horizon Capital.
Nasza firma podziela misję przyciągania większej liczby zagranicznych inwestorów i kapitału na Ukrainę i Mołdawię, aby pomóc w ciągłej transformacji tych gospodarek pomimo wyzwań, jakie stwarza obecna wojna i geopolityka.
Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z MacDonald & Associates w przyszłości.

Z poważaniem,

Vasile Tofan
Starszy Partner Horizon Capital"

Zawsze jest właściwy czas, aby ubiegać się o stanowisko w MacDonald & Associates. Rozważamy napływające aplikacje w sposób ciągły.

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się u nas o staż, czy o pracę na pełny etat, prześlij swoje CV w formacie PDF na adres careers@macdonald.com.pl.

Aktualne oferty

Junior VP / Vice President

MacDonald & Associates, niezależna firma świadcząca usługi bankowości inwestycyjnej, poszukuje doświadczonego managera na stanowisko Junior VP / Vice President. Stanowisko to poświęcone jest w szczególności projektom związanym z fuzjami i przejęciami (M&A). Jesteśmy otwarci na kandydatów posiadających co najmniej 6 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w firmach doradczych, z czego nie mniej niż 3 lata z zakresu: fuzji i przejęć. Główną lokalizacją będzie warszawskie biuro firmy lub ewentualnie w Kijowie. Z uwagi na projekty realizowane w regionie CEE, będą wymagane podróże służbowe.
Zakres zadań:

  • Projekty M&A: Kierowanie zaawansowanymi projektami fuzji i przejęć, obejmując analizę due diligence, opracowywanie precyzyjnych modeli finansowych, identyfikację potencjalnych partnerów strategicznych oraz aktywne uczestnictwo w procesie negocjacyjnym.
  • Doradztwo Inwestycyjne: Świadczenie kompleksowych usług doradczych w obszarze inwestycji strategicznych, joint ventures, zbywania aktywów oraz transakcji typu spin-off.
  • Pozyskiwanie Kapitału: Aktywne uczestnictwo w procesach pozyskiwania kapitału, obejmujące kapitał własny, mezzanine, jak i dług.
  • Znajomość obsługi baz danych typu Merger Market, LSEG Data & Analytics (d. Refinitiv) lub podobnych baz danych.
  • Przygotowywanie materiałów dla potencjalnych inwestorów: teasery, listy potencjalnych inwestorów, memoranda inwestycyjne oraz prezentacje
  • Odpowiedzialność za koordynację prac projektowych, udział w spotkaniach z klientami, nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi kontrahentami.
  • Aktywne podejmowanie nowych inicjatyw biznesowych.
  • Bezpośrednia współpraca z Partnerem Zarządzającym w MacDonald & Associates.

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie, preferowane w obszarze finansów, ekonomii, matematyki lub bankowości.
  • Mile widziany certyfikat CFA lub studia MBA.
  • Co najmniej 6 letnie doświadczenie zawodowe, związane z rynkiem fuzji i przejęć lub audytu finansowego.
  • Rozwinięte umiejętności managerskie, związane z zarządzaniem zespołami projektowymi.
  • Doskonała znajomość rynków finansowych, instrumentów inwestycyjnych oraz analizy finansowej.
  • Biegła znajomość języka angielskiego, polskiego oraz ukraińskiego.
  • Znajomość zaawansowana pakietu Microsoft PowerPoint i Excel.
  • Preferowani będą kandydaci posiadający track record w zakończonych sukcesem projektach doradztwa M&A.
  • Skrupulatność i zaangażowanie w utrzymanie najwyższych standardów zawodowych i etycznych.

Oferujemy:

  • Możliwość pracy w przedsiębiorczej firmie świadczącej usługi bankowości inwestycyjnej.
  • Potencjał rozwoju zawodowego i przejęcia firmy.
  • Atrakcyjny system wynagrodzenia, uzależniony od efektów pracy.

Senior Analyst / Associate

MacDonald & Associates, niezależna firma świadcząca usługi bankowości inwestycyjnej, poszukuje doświadczonego specjalisty na stanowisko Investment Senior Analyst / Associate. Stanowisko to poświęcone jest w szczególności projektom związanym z fuzjami i przejęciami (M&A). Jesteśmy otwarci na kandydatów posiadających 2-3 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w firmach doradczych z zakresu: fuzji i przejęć, audytu lub doradztwa strategicznego. Główną lokalizacją będzie warszawskie biuro firmy lub ewentualnie Kijów. Z uwagi na projekty realizowane w regionie CEE praca będzie wymagać podróży służbowych.

  • Projekty M&A: Odgrywanie wspierającej roli w projektach fuzji i przejęć, obejmujących analizę due diligence, przygotowywanie modeli finansowych, identyfikację potencjalnych partnerów strategicznych oraz udział w negocjacjach.
  • Doradztwo Inwestycyjne: Świadczenie pomocniczych usług doradczych w obszarze inwestycji strategicznych, joint ventures, zbywania aktywów oraz transakcji typu spin-off.
  • Pozyskiwanie Kapitału: Aktywny udział w procesach pozyskiwania kapitału, obejmujących zarówno kapitał własny, mezzanine, jak i dług.
  • Umiejętność korzystania z Merger Market, LSEG Data & Analytics (dawniej Refinitiv) i podobnych baz danych.
  • Przygotowywanie materiałów dla potencjalnych inwestorów: Teasery, listy potencjalnych inwestorów, memoranda inwestycyjne oraz prezentacji.
  • Udział w spotkaniach z klientami, nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi kontrahentami.

Wymagania:

  • 2-3 letnie doświadczenie zawodowe, związane z rynkiem fuzji i przejęć lub audytu finansowego.
  • Zdolność do skutecznej współpracy w zespole oraz rozwinięte umiejętności interpersonalne.
  • Doświadczenie w modelowaniu finansowym.

Oferujemy:

  • Potencjał rozwoju zawodowego i awansu w strukturach organizacyjnych.
  • Atrakcyjny system wynagrodzeń oparty na premiach, uzależniony od wyników pracy.